20 Ocak 2016 Çarşamba

Amigurumi Bebek - Karamel

amigurumi bebek

Merhabalar!
Küçükken hatırlarım, bir defasında ben, ablam, kuzenlerim ve bütün arkadaşlarımız toplanmış oyun oynuyorduk. Birden bir karar alındı: "Herkes en sevdiği oyuncak bebeğini getirsin hadi!"

 O zamanlar Amigurumi bebekler yoktu tabii. :) Şimdi tasvip etmesem de, hepimizde Cindy, Barbie bebekler vardı. Hepimizin bebeği de, ekseriya sarı saçlı, mavi gözlü ve pembe elbiseli idi. Bütün 6-7 yaş aralığındaki kız çocuklarında olduğu gibi... :)
Hepimiz en sevdiğimiz bebeğimizi getirmiştik. Birlikte oyun oynuyor, bir yandan da birbirimizin bebeklerini inceliyorduk.

17 Ocak 2016 Pazar

Kötülük Edene de İyilik Etmeli


Allahü teâlâ, kullarının günâhlarını affedicidir, kerîmdir, rahîmdir, lütfu, ihsânı boldur ve merhameti çoktur. Kendisine isyân edenlere de, merhametinden, rızıklarını kesmeyip göndermektedir...

Vaktiyle gece, gündüz içki içen zengin bir kimse vardı. Bir gün yine içki meclisini kurar ve kölesine dört dirhem vererek meyve ve benzeri şeyler almasını söyler.

11 Ocak 2016 Pazartesi

Amigurumi Cici Kız ve Kedisi Limon :)

Merhabalar! :)

Çok ama çook tatlı bir bebecik ile geldim buraya. :)
Pembe elbiseli cici kızım ve pisisi Limon.
Ben sevmelere de, bakmalara da doyamadım cici kızımı. :)
Hadi bir hikâye anlatayım size :)

5 Ocak 2016 Salı

Tatlı Bir Miniğe Tatlı Kurabiyeler :)

şeker hamurlu kurabiye

Herkese merhaba!

Yoğun geçen günlerimiz ve tatlı telaşlarımız arasında, beklediğimiz minik misafirimiz geldi. :)
Çok şükür, 4. kez teyze oldum. Ailemizin tatlı miniği, Eymen Talha nihayet aramıza katıldı. Bu duygu muhteşem, inanılmaz güzel...

Tabii ki teyzesi hemencecik minik bezelyesi için kurabiyeler hazırladı! ^_^

Kurabiyelerin bir kısmı hastahane ziyaretine gelenlere, bir kısmı da evde bebişi görmeye gelenlere ikram edildi. Buyrun fotoğraflara geçelim. :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...