25 Şubat 2016 Perşembe

Pembe Süslü Kaniş / Amigurumi Pink Dog

pembe köpek
Herkese merhaba!
Bakın kim var burada! 
Süslü mü süslü, cipcici bir Kaniş köpecik... :)

3 yıl önce burada örmüştüm aynı Kaniş'ten ve bir müşterime gitmişti. Çok özledim kendisini ve tekrar aynısından ördüm. Eskisiyle tıpatıp benzemedi tabii ama... :)
Bu kez farklı bir ip kullandım. Hem daha yumuşak oldu, hem de renk tonu ponponlarla tam uydu. 
Gözler için düğme kullandım. Evet, bildiğimiz düğme. :) Normalde kilitli/vidalı gözler kullanıyorum, fakat bunda hususi olarak düğme kullandım. Vidalı gözden hiçbir farklı yok, farkettiyseniz. :)
Sıradan bir düğmeyi, amigurumilerimizde, kilitli gözler gibi nasıl kullanırız, bunu da bir sonraki post'umda resimli olarak burada anlatacağım inşallah. 
...

Kaniş'imin çok süslü olduğunu söylemiş miydim? :)

22 Şubat 2016 Pazartesi

Enver Abisiz 3 Yıl


Bugün 22 Şubat...
Enver Abi'mizin vefatının 3. sene-i devriyesi...
Kıymetli büyüğümüz, abimiz, babamız, hocamız, herşeyimizdi...
Vefatının 3. yılında, O'nu anmadan, O'ndan bahsetmeden geçmek olmazdı...
Zira O, gönüllerimize dokunmuştu, "hayat düsturlarımızı" öğretmişti bize...
O'nu sevmek şöyle dursun, tanımak bile büyük bir nimet, büyük bir şeref...

O hâlde, o güzel insanı az da olsa tanımak için, buyrun hep beraber okuyalım. Huzur Pınarı'ndaki güzîde yazılardan birini sadeleştirerek aşağıda naklettim. Okuyup istifade edebilmek dileğiyle...
...


Merhameti, şefkati, sabrı, yumşaklığı, kalb kırmamağı kitablarda okurduk, kitablardan öğrenirdik, fakat nasıl olduğunu bilmezdik, hatta bunların ve bütün güzel huyların bir insanda bulunabileceğini bilmezdik. Enver abimizi tanıyınca güzel huyların nasıl olduğunu ve bir insanda hepsinin toplanabileceğini görüp anlamış olduk. İslamiyetin tarif ettiği kâmil insanın nasıl olacağını görmüş olduk. Talebelerine sık sık hatırlatırlardı; "Üzen olma, üzülen ol. Ezen olma, ezilen ol. Üzen yandı, üzülen kazandı" buyururlardı.
...

Enver abiler kiminle konuşsa onun frekansına göre haraket etmesini iyi bilir, hiç kimseyi korkutmaz, çocukla çocuk olur, büyükle büyük, neşeli ile neşeli olur, dertlinin de derdini alır, onu neşelendirirdi. Herkes bir kere daha Enver abileri görsek diye çırpınır, onun yanından ayrılmak istenilmezdi.

Enver abiler zeynül mecalis idi. Onun bulunduğu yerde herkes neşeli olurdu. Kimin ne derdi olsa orada unuturdu. Zaten Onun yanında dünya hiç akla gelmezdi. İnsan başka bir âleme gider, yanında adetâ Cennet hayatı yaşanırdı. Onunla beraberken vaktin nasıl geçtiği belli olmazdı .
...

Allahü teala Enver abimizi, insanları sevindirmek, insanların ihtiyaçlarını Onun elinden vermek, insanların kalblerini ferahlandırmak için ve insanların dünya ve ahıret seadetine kavuşmaları için yaratmış. Enver abimizi tanımayanlara bunları anlatmak çok zor, tanıyanların ise bu sözler az bile dediklerini duyar gibiyim. Velhasıl Enver abimiz melek miydi, insan mıydı diye düşünülecek, bu devirde böyle bir insan olabilir mi denilecek bir insandı. Enver abimizi iyi anlıyoruz, iyi tanıyoruz, yani anlayamıyacağımızı iyi biliyoruz...
...

Enver abimi 1969 senesinde 47 sene evvel tanıdım; bu kadar zaman içinde,

16 Şubat 2016 Salı

Amigurumi Gelin Damat Bebeklerim / Yeni Bir Sipariş

elma şekeri amigurumi

Herkese merhaba! 

Bugüne kadar onlarca ördüğüm amigurumi gelin-damat çiftlerime bir yenisi daha eklendi. :)
Artık gelin damat bebeklerimi yayınladığım post'larıma yazacak farklı bir şey bulamıyorum, hep aynı hep aynı... :))


Aslında, bu bebecikler hakkında çok da bir şey yazılmıyor açıkçası. Hele de sipariş ise... Resimler yetiyor sanki, ne dersiniz? :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...