27 Haziran 2014 Cuma

Ramazan-ı Şerif Tebriği

Tüm takipçilerimizin mübarek Ramazan-ı Şerif ayını tebrik eder, hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını dileriz. Kıymetli dualarınızı bekleriz... :)Mubârek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nâfile namaz, zikir, sadaka ve bütün nâfile ibâdetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir orucluya iftâr verenin günahları affolur. Cehennemden âzâd olur. O oruclunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruclunun sevabı hiç azalmaz.

21 Haziran 2014 Cumartesi

Yeni Söz Kurabiyeleri

Herkese yeniden merhaba! :)

Bu hafta da Elma Şekeri'nde, sevgili arkadaşım Işıl için çalışma vardı :)
Söz kurabiyelerini hazırladım, paketledim, cici cici fotoğraflarını çektim. Sıra sizlerle paylaşmaya geldi...
Buyurun fotoğraflar... :)


16 Haziran 2014 Pazartesi

Amigurumi Smiley Top Yapılışı / Free Pattern


Merhabalar...
Yine mini mini bir amigurumi tarifi paylaşacağım sizlerle.
Sevimli bir smiley topu. Ben büyük bir keyifle ördüm. Umarım sizler de örersiniz ve beni hatırlarsınız...:)
Farklı yüz ifadeleri vererek birden fazla top örebilir, sevdiklerinize hediye edip onları güldürebilirsiniz. :))
Çocuklarınızın oynaması için de gayet ideal, oldukça geliştirici bir niteliğe sahiptir ayrıca.
Artık ne amaçla kullanacağınız size kalmış. ;)
Buyurun tarif...

12 Haziran 2014 Perşembe

Berat Kandili TebriğiBu geceyi ganimet bilmeli, tevbe istiğfar etmeli, kaza namazı kılmalı,
Kur'an-ı kerim okumalı, bilhassa ilim öğrenmelidir.
En kıymetli ilim, doğru yazılan ilmihal bilgileridir.


Berât veya Berâet, sözlük anlamı itibariyle, temize çıkarmak, bir şahsın, hakkında iddia edilen suçtan uzak olduğunun veyâ işlediği söylenilen suçun gerçekte suç olmadığının anlaşılması anlamındadır. Ayrıca Berât, kurtuluş vesîkası anlamına da gelmektedir.

Berat gecesi, Şaban ayının on beşinci gecesidir. Yani, 14 Şabanın bittiği günün gecesidir. Bünyesi zayıf olanın, Şabanın 15 inden sonra oruç tutmayıp, farz olan Ramazan-ı şerif orucuna hazırlanması iyi olur. Sağlığı yerinde olan ise, Şaban ayının çoğunu, hatta tamamını oruçlu geçirebilir. Âişe validemiz buyuruyor ki:

8 Haziran 2014 Pazar

Fen Bilgileri ve İslamiyet

Hiçbir dîne inanmıyanlardan bir kısmı da, fen adamı görünerek bozuk düşüncelerini, fen perdesi altında, etrâfa saçıyor. Meselâ (Bütün canlıların yapı taşı olan hücre, milyonlarca sene evvel, denizlerde, tesâdüfen kendi kendine meydâna gelip, zemânla küçük deniz nebâtları ve hayvanları ve sonra karadakiler meydâna gelmiş, en son insan hâline dönmüşdür) gibi şeyler söylüyorlar. Böylece, Âdem aleyhisselâmın toprakdan yaratılmadığını, Kur'ân-ı kerîmin ve mukaddes kitâbların, hâşâ, hikâye olduklarını, ilk canlı maddeyi vücûde getiren büyük bir kudretin varlığına inanmanın fenne uymıyacağını anlatıyorlar. Böyle kâfirlere(Dehrî) denir. Bunlardan müslimân görünenlere (Zındık) ve (Fen yobazı) denir...

7 Haziran 2014 Cumartesi

Eva'dan Gül Nasıl Yapılır?

Merhabalar...

Final döneminde olmama rağmen -aslında oturup ders çalışmam gerekirken- ufak bir ara verip geleyim dedim. Bir post yazıp kaçacağım hemen :)


Eva'dan ilk ve tek çalışmam olan gelin buketimi daha önce burada yayınlamıştım. Bugün de güllerimin nasıl yapıldığını anlatacağım.

3 Haziran 2014 Salı

Amigurumi Cupcake İğnelik Yapımı / Free Pattern

Merhabalar sevgili takipçilerim...:)

Uzun zamandan beri bloğumu takip eden pek çok kişiden, amigurumi tarifleri paylaşma konusunda talepler alıyordum. Tarifleri burada yayınlayacağıma dair çook önceden beri verilmiş sözüm vardı, fakat yoğunluktan vakit ayırıp da hazırlayamamıştım.

Nihayet, söz verdiğim üzere tarifleri yazıp hazırladım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...