Hakkımda

Merhaba,
Bloğuma hoşgeldiniz.
İsmim Songül.

Pek çok hanımda olduğu gibi, bende de küçüklüğümden beri el sanatlarına karşı muazzam bir merak vardı. Ailem benim hakkımda farklı meslekler hayal etse de, benim arzum, hep bir el işi atölyemin olmasıydı.

Ailemin sözünü dinledim ve 2010'da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ne başladım. Hayallerimi bir kenara bırakıp öğretmen olacaktım. Ta ki üniversite 3. sınıfta amigurumi ile tanışana kadar... :)

Bugüne kadar yaptığım bütün hobilerim, el işlerim hep bir yerde son bulmuştu. Fakat amigurumi, benim için artık hobi olmaktan çıkıp hayatımın bir parçası haline gelmişti. Öyle ki, final dönemlerinde bile örgü örerken buluyordum kendimi. Bu beni çok daha fazla mutlu ediyordu. Fıtratıma en uygun şey buydu.

Ders çalışmaktan ziyade, kitap okumak ve el işleri yapmakla geçen günlerin neticesinde, bloğumu açmaya karar verdim. Okumak kadar yazmayı da seviyordum. 2013 Haziran ayında, sevgili bloğum ile yayın hayatına girmiş bulundum. :)

2014'te üniversiteden mezun oldum.
2015'te evlendim.
Evimde kendime küçük bir atölye, rengarenk bir dünya kurdum. 

Bebeklerimle, yünlerimle ve seyretmeye doyamadığım daha nice hobi malzemelerimle evimde/atölyemde çok mutluyum.

Burası da, renkli atölyemden size açılmış küçücük bir pencere. :)

Keyifle seyretmeniz dileğiyle...2 yorum:

 1. Blogunuzu çok beğendim ve gıpta ettim doğrusu. Ben de istiyorum böyle bir blog ama işin içinden nasıl çıkıcam bilmiyorum. Siz nasıl yaptınız bu blog tasarımını. Kendinize mi ait yoksa bir bilen mi yaptı. Eğitim aldınız mı? Cevaplarsanız ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Bloğumun tasarımını kendim yaptım. Bu konuda özel bir eğitim almadım. Blogspot, Google tabanlı bir sistem olduğu için, kullanımı çok kolay; hazır olan şablon üzerinde oynayarak istenilen tasarım yapılabilir. Teknik kısım, işin kolay kısmı yani.
   Buradaki tek zor şey tasarım. Hangi resmi, hangi yazı tipini kullanacağınıza karar vermek, neyi nereye yerleştireceğinizi iyi bilmek. Yani kısacası bir "uyum" yakalamak.
   Bana en zor gelen ve vaktimi en çok alan şeyler bunlardı. Anasayfa logomu hazırlamak saatlerimi aldı. Karar verme aşaması en çok oyalayan kısımdı. Onun dışında zaten, veritabanı sizi yönlendiriyor, nereye basarsanız ne olacağını görebiliyorsunuz.
   Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediğiniz başka hususlar olursa, mail atıp sorabilirsiniz.
   Sevgiler...

   Sil

Siz de konuya dahil olmak ister misiniz?

Yorum yazan herkese çok teşekkürler...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...